Ukrayna Parsiyel Taşımacılık

 Hayatımızda büyük önem arz eden en önemli şeylerden biri ticarettir. Lidyalıların parayı bulmasıyla ticaret çok ayrı yerlere ulaştı. Durum böyle olunca ticaret büyüdü ve yaşam kalitesi arttı buda beraberinde nüfus artışını getirdi. Artan nüfus ülkeler arası ticareti önemli kılmıştır. Nüfus arttıkça bir yerden bir yere gitmesi gereken ürün/mal miktarı artmış oldu. Kara yolu, hava yolu ve deniz yolu taşımacılığı ticaretin önemli bir parçası haline gelmiştir. Tonlarca malı başka ülkelere taşımak için bir çok nakliye firmaları ortaya çıktı. Inter Group Lojistik olarak bizde onlardan biriyiz

Ukrayna parsiyel taşımacılık; başkenti Kiev ile İstanbul arası 1.294 km olduğundan genellikle kara taşımacılığı tercih edilerek yapılmaktadır. Özellikle yüksek tonda ki mallar için kara yolu tercih ediliyor. Tüketim malları ithalatının oldukça büyük bir kısmını Türkiye’den yapan Norveç, oldukça yoğun alışveriş trafiğinin yaşandığı bir bölge haline gelmiştir. Ukrayna parsiyel nakliye, ürünlerin niteliğine göre değişik özelliklere sahip ve son model araçlarla yapılmaktadır. Pek çok ürün çeşidi ithal edildiğinden,  Ukrayna kara yolu taşımacılığı için bazen frigofrik araçlar, bazen TIR’lar ve bazen de lowbed araçlar kullanılmaktadır. Parsiyel yüklerinin Ukrayna’nın her hangi bir şehrine ulaştırılması en fazla  2-4  gün sürmektedir ve ilgili gümrük yerlerine ulaştırılmaktadır. İhracat kayıtlı, gümrüklü olarak gönderilmesi düşünülen taşınabilir kolili, paletli, çuvallı, kasalı, sandıklı her türlü parsiyel yükün Ukrayna’ya taşınmasını tamamı sigorta güvencesinde bulunan tırlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

 Sonuç olarak kaliteli hizmet anlayışımızdan bir an olsun ödün vermeden yaptığımız parsiyel nakliye çalışmalarımız neticesinde tüm müşterilerimizin beğeni ve takdirlerini toplamaktayız. Ukrayna parsiyel nakliye çalışan firmalar arasında ön plana çıkan en önemli özelliklerimizin başında müşteri memnuniyetine odaklı çalışmalarımız gelmektedir. Mali kazanımları sürekli ikincil planda tutarak tamamen müşteri memnuniyetine odaklanan firmamız günün her anı görev başında bulunan deneyimli ve uzman personellerimiz vasıtası ile son derece kaliteli işler çıkarmaktayız.

Ukrayna Nakliyede En Çok Gıda Taşımaktayız 

Türkiye ile Ukrayna ekonomileri incelendiğinde birbirini tamamlayan yapılar olduğu dikkat çekmektedir. Esasen iki ülke arasındaki ticaret kalemlerne bakıldığında bu durum kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Ukrayna’dan yapılan ithalatta hammadde ve yarı mamul maddelerin ağırlık taşıdığı gözlenmektedir. Aslında bu yapı Ukrayna ekonomisinin genel yapısı ile paralellik arz etmektedir. Ülkemizden yapılan ihracat ise esas itibariyle mamul maddelerden oluşmaktadır.

Ukrayna’nın 2008 yılında Dünya Ticaret Örgütü’ne üye olmasının ülkenin küresel ekonomik sistem ile bütünleşmesi açısından büyük önem taşıdığı değerlendirilmekte. Buda Ukrayna ile zengin bir ticaret olanağı sağlıyor.