Tacikistan, Orta Asya’da yer alan bağımsız Türk devletlerinden biridir. Tacikistan’ın en kalabalık ve büyük şehirleri, Duşanbe, Kocand, Pank, Kulob, İsfara ve Parkhar’dır. Ülkede en fazla yetiştirilen ürünler arasında pamuk, kavun, susam ve tahıl gelir. Yer altı kaynakları bakımından zengin olan Tacikistan’da altın, çinko, kalay, antimon ve uranyum gibi değerli madenler çıkarılmaktadır. Tacikistan; Türkiye ile olan ithalatını ve ihracatını kara yolundan yapmaktadır. Bu yoğun ticaret trafiğinde Inter Group Lojistik olarak sizlere kaliteli, profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

 

 Tacikistan Parsiyel Taşımacılık

 Tacikistan parsiyel taşımacılık; başkenti Duşanbe ile İstanbul arası 4.554 km olduğundan genellikle kara taşımacılığı tercih edilerek yapılmaktadır. Tacikistan parsiyel ihracat, ithalat ve transit nakliye konusunda sektörde en iyiler arasında yerini alan Inter Group Lojistik yılların verdiği tecrübe ve kalitesiyle düzenli olarak başta Duşanbe olmak üzere Gharm, İsfara, Khorog, Khudjand, Kocand, Kofarnihon, Konibodom, Kulob, Murghob, Qurghonteppa, Panjakent, Parkhar, Panj, Şaartuz, Şurab, Tursunzoda, İstaravşan gibi Tacikistan’ın tüm şehirlerine firmamıza ait araçlarla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Tacikistan parsiyel nakliye, ürünlerin niteliğine göre değişik özelliklere sahip ve son model araçlarla yapılmaktadır. Pek çok ürün çeşidi ithal edildiğinden, Tacikistan kara yolu taşımacılığı için bazen frigofrik araçlar, bazen TIR’lar ve bazen de lowbed araçlar kullanılmaktadır. Parsiyel yüklerinin Tacikistan’ın her hangi bir şehrine ulaştırılması en fazla 7-18 gün sürmektedir ve ilgili gümrük yerlerine ulaştırılmaktadır. İhracat kayıtlı, gümrüklü olarak gönderilmesi düşünülen taşınabilir kolili, paletli, çuvallı, kasalı, sandıklı her türlü parsiyel yükün Tacikistan’a taşınmasını tamamı sigorta güvencesinde bulunan tırlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

Sonuç olarak kaliteli hizmet anlayışımızdan bir an olsun ödün vermeden yaptığımız parsiyel nakliye çalışmalarımız neticesinde tüm müşterilerimizin beğeni ve takdirlerini toplamaktayız. Tacikistan parsiyel nakliye çalışan firmalar arasında ön plana çıkan en önemli özelliklerimizin başında müşteri memnuniyetine odaklı çalışmalarımız gelmektedir. Mali kazanımları sürekli ikincil planda tutarak tamamen müşteri memnuniyetine odaklanan firmamız günün her anı görev başında bulunan deneyimli ve uzman personellerimiz vasıtası ile son derece kaliteli işler çıkarmaktayız.

 

Tacikistan Nakliyede İhracat İthalat

Tacikistan ile İhraç edilen başlıca ürünler; alüminyum, pamuk, hazır deriler, meyve, metal cevherleri, taze/soğutulmuş sebzeler, tekstil ürünleri ve başlıca ihraç ürünleri; petrol yağları ve gazları, buğday, tekstil ürünleri, ahşap ürünleri, otomotiv, cam eşyalardır.