Sıkça Sorulan Sorular

İnter Group Lojistik ile Neden Çalışmalıyım?

İnter Group Lojistik, özellikle komple ve parsiyel lojistik taşımalar konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir nakliye şirketidir. İnter Group Lojistik piyasanın ihtiyacı olan, kusursuz doğru teslimat yapmayı ilke edinmiş uzman proje ekibiyle lojistiğine yönelik olarak hizmet vermektedir.  Müşterilerine yüklerin alımından, teslimine kadar A’dan Z’ye tüm işlemleri tek elde toplayan kapsayıcı hizmet verir.

Hangi Taşıma Hizmetlerini Veriyorsunuz?

Kara komple taşımacılık, Demiryolu Taşımacılığı, Havayolu taşımacılığı Fuar taşımacılığı Proje Taşımacılığı, Parsiyel Taşımacılık, Frigo Taşımacılık Tehlikeli Madde Taşımacılığı – ADR Uluslar Arası Ağır , Lowbed ve Gabari dışı Nakliyat

Hangi Ülkelere Taşıma İşlemleri Sağlıyorsunuz?
– Rusya
– Ukrayna
– Azerbaycan
– Gürcistan
– Beyaz Rusya
– Moğolistan
– Kazakistan
– Kırgızistan
– Moldova
– Romanya
– Özbekistan
– Tacikistan
– Estonya
– Letonya
– Litvanya
– İsveç
– Norveç
– Finlandiya
– Polonya
– Çek
Lojistik Taşıma Süreci Nasıl İşliyor?

İhracat işlemi için; eğer onay gelirse yükün konsolide ya da parsiyel olma durumuna bakılarak araç planlaması yapılır. Bu planlamadan sonra navlun tutarı farklı ölçüler (lademetre, metreküp) üzerinden hesaplanır. Konselide bir gönderi oluşturulacaksa mallar fiziki niteliklerine göre değerlendirilerek ara taşıma yapılır ve belli bir yerde toplanır, ya da alınan sipariş komple bir yükleme ise araç yükleme yapılacak olan adrese yönlendirilir. Taşıma işlemini gerçekleştirecek olan araca yükleme yapıldığında yük bilgileri ve boşaltma talimatı gibi bilgiler gümrük departmanına iletilir. Ve yine bura da malın cinsine göre olması gereken gümrük işlemleri yapıldıktan sonra araç yola çıkarılır. Bu andan itibaren yola çıkan aracın takibine başlanır. Sınır geçişleri gümrük kapıları, boşaltma noktaları gibi kritik yerler de sürücü ile irtibata geçilir ve olası sıkıntılar giderilmeye çalışılır. Sürücü elinde ki boşaltma talimatına göre ilgili adreslere ve o adreslere ait malların kontrolünün yapılacağı gümrük noktalarına gider ve mal teslimatı bu şekilde tamamlanır.

Çalıştığınız Sektörler Nelerdir?

Karayolu Taşımacılığı, Demiryolu Taşımacılığı, Denizyolu Taşımacılığı, Lowbed Taşımacılığı, Adr Taşımacılığı ve Proje Lojistiği alanlarında hizmet veriyoruz. Gıda, otomotiv,kozmetik tekstil, demir-çelik, orman ürünleri, yapı malzemeleri başta olmak üzere her sektöre hizmet vermekteyiz.

Araç Seyir Takip Sisteminiz Var Mı? Bilgilendirmeyi Ne Şekilde Yapıyorsunuz ?

Uluslararası karayolu taşımalarınızda, her sabah yükünüzün bulunduğu aracın lokasyon bilgilerini sizinle paylaşıyoruz. Bunun yanı sıra, dilediğiniz an mail ve/veya telefon yoluyla operasyon uzmanlarımıza 7/24 ulaşıp güncel bilgi edinebilirsiniz.

Parsiyel Yük Nedir?

En kısa tanımıyla parsiyel yük; aynı güzergahta taşınacak farklı kişi veya kuruluşlara ait tek bir aracı doldurmayan yüklere verilen isimdir. Bu tip yükler, ilgili güzergaha gidecek araca beraber yüklenirler. Bu sayede taşıma masraflarından tasarruf edilmiş olur.

Lojistik Nedir ?

Müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü ürünün, servis hizmetinin ve bilgi akışının, başlangıç noktasından (kaynağından) tüketildiği son noktaya (nihai tüketiciye) kadar olan tedarik zinciri içindeki her iki yöne doğru olan hareketinin etkili ve verimli bir şekilde planlanması, uygulanması, taşınması, depolanması ve kontrol altında tutulmasıdır.