Asma bahçeleriyle ve dünyaca ünlü şaraplarıyla bilinen Moldova, Avrupa’nın en fakir ülkelerinden biridir. Ülke mutfağı, bölgesindeki diğer halkların geleneksel mutfağını etkilemiştir. Sebzenin önemi büyüktür. Et ve mısır yemekleri oldukça çok tüketilmektedir. Bu sebeple özellikle bu ürünlerde ithalat trafiği yoğundur. Moldova; Türkiye ile olan ithalatını ve ihracatını kara yolundan yapmaktadır. Bu yoğun ticaret trafiğinde Inter Group Lojistik olarak sizlere kaliteli, profesyonel bir hizmet sunuyoruz.


Moldova Parsiyel Taşımacılık

Moldova parsiyel taşımacılık; başkenti Kişinev ile İstanbul arası 994,4 km olduğundan genellikle kara taşımacılığı tercih edilerek yapılmaktadır. Moldova parsiyel ihracat, ithalat ve transit nakliye konusunda sektörde en iyiler arasında yerini alan Inter Group Lojistik yılların verdiği tecrübe ve kalitesiyle düzenli olarak başta Kişinev olmak üzere Anenii Noi, Bălţi, Basarabeasca, Biruinţa, Briceni, Bucovăţ, Cahul, Călăraşi, Camenca, Cantemir, Căuşeni, Ceadîr-Lunga gibi Moldova’nın tüm şehirlerine firmamıza ait araçlarla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

 Moldova parsiyel nakliye, ürünlerin niteliğine göre değişik özelliklere sahip ve son model araçlarla yapılmaktadır. Pek çok ürün çeşidi ithal edildiğinden, Moldova kara yolu taşımacılığı için bazen frigofrik araçlar, bazen TIR’lar ve bazen de lowbed araçlar kullanılmaktadır. Parsiyel yüklerinin Moldova’nın her hangi bir şehrine ulaştırılması en fazla 3-7 gün sürmektedir ve ilgili gümrük yerlerine ulaştırılmaktadır. İhracat kayıtlı, gümrüklü olarak gönderilmesi düşünülen taşınabilir kolili, paletli, çuvallı, kasalı, sandıklı her türlü parsiyel yükün Moldova’ya taşınmasını tamamı sigorta güvencesinde bulunan tırlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

 Sonuç olarak kaliteli hizmet anlayışımızdan bir an olsun ödün vermeden yaptığımız parsiyel nakliye çalışmalarımız neticesinde tüm müşterilerimizin beğeni ve takdirlerini toplamaktayız. Moldova parsiyel nakliye çalışan firmalar arasında ön plana çıkan en önemli özelliklerimizin başında müşteri memnuniyetine odaklı çalışmalarımız gelmektedir. Mali kazanımları sürekli ikincil planda tutarak tamamen müşteri memnuniyetine odaklanan firmamız günün her anı görev başında bulunan deneyimli ve uzman personellerimiz vasıtası ile son derece kaliteli işler çıkarmaktayız.

 

Moldova Nakliyede İhracat İthalat

Moldova ile İhraç edilen başlıca ürünler; örme mensucatlar, domates, turunçgiller, tedavide/korunmada kullanılmak üzere hazırlanan ilaçlar, kağıt havlu vb. hijyenik ürünler, alüminyum çubuk ve profiller ve sentetik lif ipliğidir. İthal edilen başlıca ürünler: ayçiçeği tohumu, sökülecek gemiler, kolza tohumları, demir/çelik döküntü ve hurdaları ve buğday mahlutlarıdır.