Litvanya, Kuzey Avrupa’da bulunan 3 Baltık devletinden biridir. 2003 yılında Avrupa Birliği’ne üye olan ve uluslararası finans araştırmalarına göre Avrupa’nın en hızlı gelişen ekonomilerinden birine sahip olan Litvanya yoğun ithalat ihracat trafiği yaşamakta. Litvanya; Türkiye ile olan ithalatını ve ihracatını kara yolundan yapmaktadır. Bu yoğun ticaret trafiğinde Inter Group Lojistik olarak sizlere kaliteli, profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

 

Litvanya Parsiyel Taşımacılık

 Litvanya parsiyel taşımacılık; başkenti Vilnius ile İstanbul arası 2.658 km olduğundan genellikle kara taşımacılığı tercih edilerek yapılmaktadır. Litvanya parsiyel ihracat, ithalat ve transit nakliye konusunda sektörde en iyiler arasında yerini alan Inter Group Lojistik yılların verdiği tecrübe ve kalitesiyle düzenli olarak başta Vilnius olmak üzere Kaunas, Klaipeda, Siauliai, Panevezys, Alytus, Marijampole, Mazeikiai, Jonava, Utena gibi Litvanya’nın tüm şehirlerine firmamıza ait araçlarla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

 Litvanya parsiyel nakliye, ürünlerin niteliğine göre değişik özelliklere sahip ve son model araçlarla yapılmaktadır. Pek çok ürün çeşidi ithal edildiğinden, Litvanya kara yolu taşımacılığı için bazen frigofrik araçlar, bazen TIR’lar ve bazen de lowbed araçlar kullanılmaktadır. Parsiyel yüklerinin Litvanya’nın her hangi bir şehrine ulaştırılması en fazla 5-12 gün sürmektedir ve ilgili gümrük yerlerine ulaştırılmaktadır. İhracat kayıtlı, gümrüklü olarak gönderilmesi düşünülen taşınabilir kolili, paletli, çuvallı, kasalı, sandıklı her türlü parsiyel yükün Litvanya’ya taşınmasını tamamı sigorta güvencesinde bulunan tırlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

 Sonuç olarak kaliteli hizmet anlayışımızdan bir an olsun ödün vermeden yaptığımız parsiyel nakliye çalışmalarımız neticesinde tüm müşterilerimizin beğeni ve takdirlerini toplamaktayız. Litvanya parsiyel nakliye çalışan firmalar arasında ön plana çıkan en önemli özelliklerimizin başında müşteri memnuniyetine odaklı çalışmalarımız gelmektedir. Mali kazanımları sürekli ikincil planda tutarak tamamen müşteri memnuniyetine odaklanan firmamız günün her anı görev başında bulunan deneyimli ve uzman personellerimiz vasıtası ile son derece kaliteli işler çıkarmaktayız.

 

Litvanya Nakliyede İhracat İthalat

Litvanya ile İhraç edilen başlıca ürünler; tekstil ürünleri, motorlu kara taşıtları, demir ve çelikten eşya, kuyumculuk eşyası, makinelerdir. İthal edilen başlıca ürünler; hurda demir, hububat (büyük oranda buğday), gübreler, mobilyalar, elektrikli makinelerdir.