Asya kıtasında yer alan Kırgızistan Cumhuriyeti, 7 bağımsız Türk devletinden biridir. Kırgızistan, denize kıyısı olmayan dağlık bir ülkedir. Tarih boyunca farklı medeniyetlerin kesişme noktası olan Kırgızistan renkli kültürünü günümüze kadar taşır. İpek Yolu gibi ticaret yollarının ülkeden geçmesi, bu kültürel zenginliğin oluşmasında önemli bir etkendir. Kırgızistan; Türkiye ile olan ithalatını ve ihracatını kara yolundan yapmaktadır. Bu yoğun ticaret trafiğinde Inter Group Lojistik olarak sizlere kaliteli, profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

 

Kırgızistan Parsiyel Taşımacılık

Kırgızistan parsiyel taşımacılık; başkenti Biškek ile İstanbul arası 5.249 km olduğundan genellikle kara taşımacılığı tercih edilerek yapılmaktadır. Kırgızistan parsiyel ihracat, ithalat ve transit nakliye konusunda sektörde en iyiler arasında yerini alan Inter Group Lojistik yılların verdiği tecrübe ve kalitesiyle düzenli olarak başta Biškek olmak üzere Os, Celalabad, Karakol, Tokmok, Talas, Uzkend, Çolpon Ata, Narın, Kant, Toktogul, Balıkçı, Taş kömür, Kara balta, Koçkor ata gibi Kırgızistan’ın tüm şehirlerine firmamıza ait araçlarla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

 Kırgızistan parsiyel nakliye, ürünlerin niteliğine göre değişik özelliklere sahip ve son model araçlarla yapılmaktadır. Pek çok ürün çeşidi ithal edildiğinden, Kırgızistan kara yolu taşımacılığı için bazen frigofrik araçlar, bazen TIR’lar ve bazen de lowbed araçlar kullanılmaktadır. Parsiyel yüklerinin Kırgızistan’nın her hangi bir şehrine ulaştırılması en fazla 7-18 gün sürmektedir ve ilgili gümrük yerlerine ulaştırılmaktadır. İhracat kayıtlı, gümrüklü olarak gönderilmesi düşünülen taşınabilir kolili, paletli, çuvallı, kasalı, sandıklı her türlü parsiyel yükün Kırgızistan’a taşınmasını tamamı sigorta güvencesinde bulunan tırlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

 Sonuç olarak kaliteli hizmet anlayışımızdan bir an olsun ödün vermeden yaptığımız parsiyel nakliye çalışmalarımız neticesinde tüm müşterilerimizin beğeni ve takdirlerini toplamaktayız. Kırgızistan parsiyel nakliye çalışan firmalar arasında ön plana çıkan en önemli özelliklerimizin başında müşteri memnuniyetine odaklı çalışmalarımız gelmektedir. Mali kazanımları sürekli ikincil planda tutarak tamamen müşteri memnuniyetine odaklanan firmamız günün her anı görev başında bulunan deneyimli ve uzman personellerimiz vasıtası ile son derece kaliteli işler çıkarmaktayız.

 

Kırgızistan Nakliyede İhracat İthalat

 Kırgızistan ile ihraç edilen başlıca ürünler mücevher eşyası, tekstil ürünleri, karayolu taşıtları için aksam ve ithal edilen ürünler altın, pamuk ve kuru baklagillerdir. Ülkede tarım ve büyükbaş hayvancılık oldukça gelişmiştir. En fazla yetiştirilen tarım ürünlerinin başında pamuk, patates ve tütün geliyor. Ülke sanayisinin %80’lik kısmını, konfeksiyon, imalat ve gıda işleme sektörleri oluşturur. Kırgızistan, yer altı kaynakları bakımından da zengindir. Özellikle Mayshu bölgesinden çıkarılan altın ve uranyum, ülke ekonomisinin gelişmesini sağlamıştır. Altın dışında Kırgızistan’ın ihraç ettiği ürünler, petrol yağları, kurutulmuş meyve ve kuru baklagillerdir.