Kazakistan 1991’de bağımsız bir devlet olarak kurulmuştur. 14 eyalet ve bu eyalete bağlı 319 şehri ile yoğun ticaretimizin olduğu ülkeler arasındadır. Özellikle kara yolu taşımacılığına önemli ölçüde rağbet bulunmakta. Inter Group Lojistik olarak sizlere kaliteli, profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

Kazakistan Parsiyel Taşımacılık

Kazakistan parsiyel taşımacılık; başkenti Astana/Nur Sultan ile İstanbul arası 4.683 km olduğundan genellikle kara taşımacılığı tercih edilerek yapılmaktadır. Kazakistan parsiyel ihracat, ithalat ve transit nakliye konusunda sektörde en iyiler arasında yerini alan Inter Group Lojistik yılların verdiği tecrübe ve kalitesiyle düzenli olarak başta Nur Sultan (eski adı Astana), eski başkent Almatı, Atyrau, Baykonur, Shymkent, Ekibastuz, Karağandi, Kostanai, Taraz, Semey, Kızılorda, Pavlodar, Öskemen, Uralsk ve Turkestan olmak üzere Kazakistan’ın tüm şehirlerine firmamıza ait araçlarla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Kazakistan parsiyel nakliye, ürünlerin niteliğine göre değişik özelliklere sahip ve son model araçlarla yapılmaktadır. Pek çok ürün çeşidi ithal edildiğinden,  Kazakistan kara yolu taşımacılığı için bazen frigofrik araçlar, bazen TIR’lar ve bazen de lowbed araçlar kullanılmaktadır. Parsiyel yüklerinin Kazakistan’ın her hangi bir şehrine ulaştırılması en fazla 7-14 gün sürmektedir ve ilgili gümrük yerlerine ulaştırılmaktadır. İhracat kayıtlı, gümrüklü olarak gönderilmesi düşünülen taşınabilir kolili, paletli, çuvallı, kasalı, sandıklı her türlü parsiyel yükün Kazakistan’a taşınmasını tamamı sigorta güvencesinde bulunan tırlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

Sonuç olarak kaliteli hizmet anlayışımızdan bir an olsun ödün vermeden yaptığımız parsiyel nakliye çalışmalarımız neticesinde tüm müşterilerimizin beğeni ve takdirlerini toplamaktayız. Kazakistan parsiyel nakliye çalışan firmalar arasında ön plana çıkan en önemli özelliklerimizin başında müşteri memnuniyetine odaklı çalışmalarımız gelmektedir. Mali kazanımları sürekli ikincil planda tutarak tamamen müşteri memnuniyetine odaklanan firmamız günün her anı görev başında bulunan deneyimli ve uzman personellerimiz vasıtası ile son derece kaliteli işler çıkarmaktayız.

Kazakistan Nakliyede İhracat İthalat

Kazakistan’da Türk girişimcilerin özellikle gıda sektörü, ilaç-kimya sanayisi, inşaat, otelcilik ve imalat alanlarında öne çıktıkları görülmektedir. Kazakistan’da müteahhitlik sektöründe Türk şirketlerinin faaliyetleri de gün geçtikçe artmaktadır. Başlıca İhraç Ürünlerimiz prefabrik yapılar, mücevherci eşyası ve aksamı, tohum, hububat ve kuru baklagildir. Başlıca ithal ürünlerimiz ise rafine edilmiş bakır, işlenmemiş çinko, petrol gazları ve diğer gazlı hidrokarbonlar.