Bir Orta Avrupa ülkesi olan ve denize kıyısı olmayan Çekya kuzeyde Polonya, batı ve kuzeybatıda Almanya, güneyde Avusturya ve doğuda Slovakya ile komşudur. Avrupa’nın en gelişmiş ekonomilerinden biri olarak görülen ve ihracat odaklı bir sosyal piyasa ekonomisinin egemen olduğu Çekya’da ekonominin % 60’lık kısmını hizmet sektörü, %37.5’lik kısmını endüstri ve %2.5’luk kısmını tarım sektörü oluşturmaktadır. Çekya; Türkiye ile olan ithalatını ve ihracatını kara yolundan yapmaktadır. Bu yoğun ticaret trafiğinde Inter Group Lojistik olarak sizlere kaliteli, profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

 

Çekya Parsiyel Taşımacılık

 Çekya parsiyel taşımacılık; başkenti Prag ile İstanbul arası 1.851 km olduğundan genellikle kara taşımacılığı tercih edilerek yapılmaktadır. Çekya parsiyel ihracat, ithalat ve transit nakliye konusunda sektörde en iyiler arasında yerini alan Inter Group Lojistik yılların verdiği tecrübe ve kalitesiyle düzenli olarak başta Prag olmak üzere Brno, Ostrava, Pilsen, Olomuts, Liberec gibi Çekya’ın tüm şehirlerine firmamıza ait araçlarla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Çekya parsiyel nakliye, ürünlerin niteliğine göre değişik özelliklere sahip ve son model araçlarla yapılmaktadır. Pek çok ürün çeşidi ithal edildiğinden, Çekya kara yolu taşımacılığı için bazen frigofrik araçlar, bazen TIR’lar ve bazen de lowbed araçlar kullanılmaktadır. Parsiyel yüklerinin Çekya’nın her hangi bir şehrine ulaştırılması en fazla 7-18 gün sürmektedir ve ilgili gümrük yerlerine ulaştırılmaktadır. İhracat kayıtlı, gümrüklü olarak gönderilmesi düşünülen taşınabilir kolili, paletli, çuvallı, kasalı, sandıklı her türlü parsiyel yükün Çekya’ya taşınmasını tamamı sigorta güvencesinde bulunan tırlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

Sonuç olarak kaliteli hizmet anlayışımızdan bir an olsun ödün vermeden yaptığımız parsiyel nakliye çalışmalarımız neticesinde tüm müşterilerimizin beğeni ve takdirlerini toplamaktayız. Çekya parsiyel nakliye çalışan firmalar arasında ön plana çıkan en önemli özelliklerimizin başında müşteri memnuniyetine odaklı çalışmalarımız gelmektedir. Mali kazanımları sürekli ikincil planda tutarak tamamen müşteri memnuniyetine odaklanan firmamız günün her anı görev başında bulunan deneyimli ve uzman personellerimiz vasıtası ile son derece kaliteli işler çıkarmaktayız.

 

Çekya Nakliyede İhracat İthalat

 Çekya ile İhraç edilen başlıca ürünler; otomobiller, karayolu taşıtları için aksam ve parçalar, mücevherci eşyası ve aksamı ve gıda müstahzarlarıdır. İthal edilen başlıca ürünler ise otomobiller, karayolu taşıtları için aksam ve parçalar, santrifüjler, canlı büyükbaş hayvanlar, otomatik bilgi işlem makineleridir.