Beyaz Rusya/Belarus’ta faaliyet gösteren 50 Türk şirketinin bu ülkedeki toplam yatırımları buraya olan ihracat ve ithalatı zengin kılıyor. Ülkelerin kalkınmalarında ve refah seviyelerini artırmalarında uluslararası ticaretin büyük rol oynadığı günümüzde güvenilir taşımacılık en önemli kriterdir. Sanayileşme ve kalkınma stratejilerinde dış ticarete öncelik veren ülkeler hep bir adım önde olmaktadır. Küreselleşme sürecinde uluslararası ticaretin daha da kolaylaştırılması ve serbestleştirilmesi esasen bütün ülkelerin hedefi haline gelmiştir. Beyaz Rusya’da bu ülkelerden biridir. Beyaz Rusya; Türkiye ile olan ithalatını ve ihracatını kara yolundan yapmaktadır. Bu yoğun ticaret trafiğinde Inter Group Lojistik olarak sizlere kaliteli, profesyonel bir hizmet sunuyoruz.

 

Beyaz Rusya Parsiyel Taşımacılık

Beyaz Rusya parsiyel taşımacılık; başkenti Minsk ile İstanbul arası 1.817 km olduğundan genellikle kara taşımacılığı tercih edilerek yapılmaktadır. Beyaz Rusya parsiyel ihracat, ithalat ve transit nakliye konusunda sektörde en iyiler arasında yerini alan Inter Group Lojistik yılların verdiği tecrübe ve kalitesiyle düzenli olarak başta Minsk olmak üzere Baranavicy, Bjaroza, Brest, Davyd-Haradok, Hrodna, Lida, Navahrudak, Dobrus, Homel, Hojniki, Kalinkavicy, Barysau, Maladzecna, Salihorsk, Sluck, Vilejka gibi Beyaz Rusya’nın tüm şehirlerine firmamıza ait araçlarla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

 Beyaz Rusya parsiyel nakliye, ürünlerin niteliğine göre değişik özelliklere sahip ve son model araçlarla yapılmaktadır. Pek çok ürün çeşidi ithal edildiğinden, Beyaz Rusya kara yolu taşımacılığı için bazen frigofrik araçlar, bazen TIR’lar ve bazen de lowbed araçlar kullanılmaktadır. Parsiyel yüklerinin Beyaz Rusya’nın her hangi bir şehrine ulaştırılması en fazla 4-12 gün sürmektedir ve ilgili gümrük yerlerine ulaştırılmaktadır. İhracat kayıtlı, gümrüklü olarak gönderilmesi düşünülen taşınabilir kolili, paletli, çuvallı, kasalı, sandıklı her türlü parsiyel yükün Beyaz Rusya’ya taşınmasını tamamı sigorta güvencesinde bulunan tırlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

 Sonuç olarak kaliteli hizmet anlayışımızdan bir an olsun ödün vermeden yaptığımız parsiyel nakliye çalışmalarımız neticesinde tüm müşterilerimizin beğeni ve takdirlerini toplamaktayız. Beyaz Rusya parsiyel nakliye çalışan firmalar arasında ön plana çıkan en önemli özelliklerimizin başında müşteri memnuniyetine odaklı çalışmalarımız gelmektedir. Mali kazanımları sürekli ikincil planda tutarak tamamen müşteri memnuniyetine odaklanan firmamız günün her anı görev başında bulunan deneyimli ve uzman personellerimiz vasıtası ile son derece kaliteli işler çıkarmaktayız.

 

 Beyaz Rusya Nakliyede İhracat İthalat

 Beyaz Rusya ile İhraç edilen başlıca ürünler; domates, üzüm, tekstil ürünleri, sebze-meyve, kara taşıtlarıdır. İthal edilen başlıca ürünler; kimyasal gübre, sentetik filament demetler, demir-çeliktir.